Elektronički identitet

Elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr je virtualni identitet na CARNet mreži kojega dobivaju pojedinačni korisnici iz ustanova članica CARNeta (učenici, nastavnici, studenti, profesori i zaposlenici ustanova članica) i koji im omogućuje korištenje CARNetovih usluga.

Elektronički identitet služi pri autentikaciji i autorizaciji za razne CARNetove usluge te je nužan za ostvarivanje prava na njihovo korištenje  (npr. usluge za pristup InternetuCARNetov Webmail,Nacionalni portal za udaljeno učenje Nikola Tesla, e-Knjižnicaforum Portala za škole i dr.).

Elektronički identitet je skup podataka o pojedincu čije su obavezne sastavnice (atributi):

• korisnička oznaka
  • zaporka
  • identifikator korisnika u ustanovi
  • ime i prezime
  • prezime
  • ime
  • elektronička adresa
  • poštanska adresa
  • mjesto (lokalitet)
  • naziv matične ustanove
  • oznaka matične ustanove