OBAVIJEST O 17. ŠKOLI FILMA

Autor: Sanja Koroman Lavižati, 23. 9. 2021.

U Klubu PFT-a ovaj petak 24. rujna u 18 sati javnim predavanjem snimatelja i filmskog pedagoga Michelea Bulešića o snimateljskoj opremi i ekspoziciji kamere (blenda/iris, brzina zatvarača, ISO) počinje ovogodišnja 17. Škola filma. Nakon predavanja slijedi snimateljski praktikum 25. i 26. rujna na kojem će polaznici kroz vježbe učiti o planovima, pokretima i kompoziciji te ekspoziciji, temperaturi i rasvjeti.

VIDI: VIŠE

Predavanje je početak prvog dijelaškole na kojem će polaznici savladati sve tehničke elemente stvaranja filma kroz realizaciju samostalne filmske vježbe na jednu od zadanih tema: rutina, građevinski radovi, potjera, igra s pravilima. Nakon prve radionice polaznici uz logističko-tehničku pomoć mentora samostalno snimaju svoju vježbu koja se prethodno zajednički definira. Radionica o montaži i postprodukciji počinje istoimenim javnim predavanjem producenta i montažera Marka Zdravković-Kunca u petak, 4. listopada u 18 sati. Slijedi vikend praktikum na kojem polaznici montiraju svoje snimke i finiširaju vježbu.

drugom dijelu Škole polaznici na Production In-u realiziraju svoj kratki autorski film u tri dana - od ideje do odjavne špice, pod vodstvom iskusnih edukatora u vremenski ograničenom stvaralačkom procesu i dobroj atmosferi praktičnog rada.

U trećem djelu Škole nakon iskustva stvaranja filma u zadanim vremenskim okvirima polaznici unutar mjesec dana pod vodstvom mentora razviju ideju, log line, sinopsis, scenariji i redateljski koncept. Nakon izrade produkcijskog plana slijedi produkcija, a svaki polaznik snima, montira i realizira svoj završni film.

Na kraju sve čeka pismeni i usmeni ispit nakon kojeg polaznici Škole postaju članovi Kluba Pulske filmske tvornice, što omogućuje besplatno korištenje svih logističko-tehničkih resursa udruge poput filmske opreme, montaže, prostora, konzultacija i pomoći pri festivalskoj distribuciji filmova.

Zainteresirani se još mogu prijaviti na 17. Školu filma putem prijavnice koja se nalazi ovdje, a upisi se zatvaraju u petaka, 24. rujna u 16 sati.

Sve dodatne informacije mogu se dobiti putem maila pulskafilmskatvornica@gmail.comi mobitelom 095 55 818 53.

Michele Bulešić studira na univerzitetu u Trstu Università degli studi di Trieste smjer Marketing and Innovation, gdje počinje producirati, snimati i montirati longboard i skate filmove. Godine 2016. na 12. Školi filma PFT-a po prvi puta postaje autor kratkometražnog filma “Gorenje”. U sklopu 10. Škole dokumentarnog filma Restart realizira niz vježbi i kratkih filmova. U Pulskoj filmskoj tvornici član je edukacijskog tima te kao mentor snimatelj i montažer sudjeluje u brojnim radionicama. Snimatelj je i koautor dokumentarnog film 'Knjižnica' i kratkog igranog 'Bazen', te snima film 'Hejana heja' iz dokumentarnog ciklusa Istarske štorije, kratki igrani film 'Prsnut' i četvrtu sezonu 'Medionauta' TV emisiju o građanskom odgoju i medijskoj pismenosti. Surađuje sa Zorkom Sirotićem i Ines Pletikos na nizu projekta, te snima brojne namjenske filmove i spotove, između ostalog i za  l'after life No. 8 by coco mosquito iz glazbenog projekta Gordana Muratovića u režiji Matije Ferlina.

Newsletter Kluba PFT-a
Komentare, prijedloge ili odjavu s liste šaljite na klub.pft@gmail.com

Program Kluba Pulske filmske tvornice financijski podržavaju Grad Pula, Hrvatski audiovizualni centar i Zaklada Kultura nova.

Pulska filmska tvornica
www.pulskafilmskatvornica.hr