Radionica u sklopu humanitarne akcije ''Štand dobrote''

Autor: Sanja Koroman Lavižati, 23. 11. 2020.

Učenici OŠ Centar ( 5.a razred i 6.a i b razred) sudjelovali su u radionici u sklopu humanitarne akcije „Štand dobrote“ koju organizira  Zaklada za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva s ciljem daljnjeg poticanja i osvještavanja djece o filantropiji te senzibilizaciju o problematici djece bez roditeljske skrbi.

Poruke dobrote koje su djeca osmislila, naći se na spomenutim   rukotvorinama.

Poruke:

Nekad bude teško, ali kada postigneš svoj cilj, biti će ti lakše.(H..P.,M.T., E.M.,K.B.,P.T.)

Unatoč našim nesavršenostima i manama, uvijek nađemo osobu koja vidi svjetlo u nama. (M.A.,M.R., D.Č.,I.S.)

Nije bitno ima li korone ili ne, bitno je da imamo ljubav i to je sve.(S.A., M.B.,L.I.,A.D.,V.K.)

Blago se može pronaći u svakome. (D.Č., D.S.C., T.S., F.M.S., N.G.,N.D.)

Iako je vani hladno, gledaj da ti je toplo u srcu. (M.C., P.H., A.B.,K.R.)

Ne zaboravi tko si jer ti srce jače zakuca kada radiš nešto što voliš.(K.V., L.B.,L.P.,A.L.)

Ne smije te biti sram grliti starije osobe koliko god ti bio odrastao. (L.L.)

Dok anđeo leti krilima i pahulje prosipa, sreća se širi, darovi se dijele, a ja tebi želim najljepše želje. (N.G.)

Ako te netko „zgazi“ ne idi na njega, nego nastavi svoj put. (N.R.)

Ako vidiš nekoga kome treba pomoć, pomozi mu, sreća će ti se uvijek vratiti. (N.K.)

Knjižničarka Biljana Matković

Učiteljica Jelena Novoselec Janjić